Combi Works runs on AirFaas and all our partners can login here to follow shipment status, orders, quotations, delivery and quality performance and stock status.

Combi Works

Meie asutamislugu

NÕUKOGUDE TANKITEHASTE KASUTAMISEST KUNI GLOBAALSETE TARNEAHELATE ÜMBERMÕTESTAMISENI

Combi Works sai alguse pereettevõttena, mille asutasid väga erinevate oskustepagasiga ema Veronika ja poeg Edward. Peagi liitus ka vend Robert meeskonnaga, mis on kokku vorminud nüüdse ettevõtte.

Meie lugu algab suurte globaalsete muudatuse ajastul, 1980ndate lõpus. Nõukogude Liit oli kaotamas majandusliku võidujooksu Lääne demokraatiatele ning avamas oma piire. Rootsi päritolu omanäoline ettevõtja Stenbäck uskus, et mobiilsidest ei saa ainuüksi majanduslikku revolutsiooni, vaid seda on ka hädasti Itta tarvis, ja seetõttu asus üks tema ettevõtetest Millicom International Cellular SA seda eesmärki ellu viima. Teati, et rikkaliku minevikuga Soome riigil on selleks parimad teadmised. Niisiis palkasid nad Veronika Braithwaite‘i, ühe meie asutajatest, oma ettevõtet looma. Soomlastel on kogemusi venelaste ja Nõukogude Liiduga äri ajamises ja sellega seotud kitsaskohtadega.

Veronika reisis mööda riiki, kolis perega mõneks aastaks Moskvasse, rääkis läbi litsentside osas ja rajas suurematesse linnadesse mobiilsed sidevõrgud - tulemuseks oli esimene mobiilsideoperaater Idas ning kogu elu jagu kogemusi ja lugusid. Samal ajal lagunes Nõukogude Liit ning avanes kogu maailma jagu uusi ärivõimalusi.
Sealt edasi aastatuhande vahetusse. Meie teine asutaja Edward Blomstedt õppis Helsingi tehnikaülikoolis masinaehitust. Meie ettevõtte asutamise idee ja võimalus ilmutasid end, kui nende kahega võeti ühendust endisest Nõukogude tankitehasest, mis oli vahepeal muudetud traktoritehaseks, kuid millel läks tellimuste puudumise tõttu kehvasti. Tohutu tootmisvõime passis tühja, masinavärk lagunes. Seal oli võimalus rakendada võimsust ja konkurentsivõimelisi hindu. Tehas ise oli tohutu ja meenutas kauget minevikku. Combi Works asus otsima ja leidiski Soome turul nõudmise tugevate ja vastupidavate kaevuluukide järgi. Pikk jutt lühidalt - ühendasime turunõudluse ja olemasoleva tootmisvõimekuse. Tarneahelates väärtuse loomine on algusest peale olnud osa meie DNA-st.
Peagi sattusime järgmisesse otsustavasse olukorda, kui meie tolleaegsed Vene partnerid soovisid kõiki allkirjastatud kokkuleppeid ilma ette teatamata muuta. Meile anti valik uute tingimustega nõustuda või uksed sulgeda.

Leidsime kolmanda lahenduse - tootmisvõimsus kiiresti asendada, tooted ümber kujundada ja tootmine teisaldada. Nii tegimegi ja kolme kuu jooksul olime tootmistehased kahes riigis kahes kohas taasloonud. Ettevõte oli päästetud ning meie garanteerisime õigeaegsed tarned ja kvaliteedi ning pidasime kinni kõigist klientidega sõlmitud lepingutest, sest see on alati meie ärimudeli nurgakivi olnud.
Asutamislugu pani idanema seemned, millest said Combi Worksi juhtpõhimõtted - ootusi ületav teenus, paindlik võimekus, täielik tootmistagavara ja klientidele tarnekindluse tagamine.

Peakontor

Rootsi

EESTI

Leedu

Hiina

India

crosschevron-down